Dodatne dejavnosti niso del izvedbenega kurikuluma vrtca. Navedene dejavnosti se v vrtcu organizirajo na željo staršev v popoldanskem času, da jim po končani službi ni potrebno voziti otrok v različne ustanove, ki ponujajo te ali podobne dejavnosti in jim tako ostaja več časa za druženje z otrokom.

V vrtcu so starši seznanjeni s ponudbo izvajalcev preko izobešenih plakatov. Prijave sprejemajo izvajalci in starše seznanijo s programom. Vrtci izvajalcem različnih programov nudimo v uporabo le prostore. Izvajajo jih zunanji izvajalci. Te dejavnosti finančno pokrivajo starši sami. Tečaji se izvajajo po 15.00 uri, ko so v posameznih enotah že proste igralnice. Ob zaključku tečaja otroke prevzamejo starši.

Tečaji so namenjeni otrokom od 3. leta dalje.

• Tečaj rolanja
  • Izvajalec: Društvo Carrom Maribor
  • Tečaj nemškega jezika
  • Tečaj angleškega jezika
  • Plesni tečaj
  • Otroška gibalnica HOP-HOP
    • Športna vadba za otroke v enotah Gledališka, Gregorčičeva, Pristan in Kosarjeva, po urniku od oktobra 2023 do junija 2024.
    • Izvajalec: Otroška gibalnica HOP-HOP, športno izobraževanje, Rok Stegne, s. p.