V  šolskem letu 2023/24 sodelujemo s podjetjem Press Clipping  v lokalnem projektu “Barvne misli: informacije na sliki”.

Cilj projekta je razvijanje in spodbujanje zavedanja o pomenu medijske krajine, kritičnega razmišljanja in raznolikosti informacij že pri najmlajših. V projektu se tako združujeta otroška iskrenost in domišljija z realnostjo odraslega sveta informacij.

V projekt so vključeni oddelki: METULJI, PIKAPOLONICE, ČEBELE, JAGODE, VIJOLICE, LABODI in HOBOTNICE.

V sklopu izvedbe projekta bodo otroci med drugim tudi preko likovnega ustvarjanja izrazili svoje razumevanje in dojemanje medijske krajine.
Izbrani likovni izdelki bodo s strani podjetja Press Clipping uporabljeni za izdelavo novoletnega darila, ki bo poslano naročnikom in partnerjem podjetja Press Clipping.