Utrinki iz 10. tradicionalnega koncerta

Deseti, tradicionalni koncert pevskih zborov in plesnih skupin Vrtca Ivana Glinška Maribor

Vrtec Ivana Glinška Maribor je letos priredil že deseti, tradicionalni koncert pevskih zborov in plesnih skupin.

Ravnateljica, ga. Ester Mlaj je v nagovoru poudarila, kako pomembno je, da si v tem prehitrem tempu življenja vzamemo čas za to, da prisluhnemo sebi in skozi glasbo začutimo moč pozitivizma, ki se širi s sočutjem na sočloveka.

Pri izvedbi prireditve, na kateri je nastopilo 150 otrok v šestih pevskih zborih in šestih plesnih skupinah, je sodelovalo 56 strokovnih delavcev. Na pomoč so priskočili tudi mladi nadobudni glasbeniki, pianistka Miša Mlaj, tolkalist Maj Mlaj, zasedba De Liri ter starši vključenih otrok v Vrtec, Kitarist Luka Banović, bas kitarist Vilko Hauptman in pevka skupine Bepop Ana Praznik. Intenzivne priprave na dogodek so potekale več mesecev.

 

S prireditvijo so osvetlili pomen vrlin, človeške odličnosti in težnje k uresničevanju dobrega. Pristni nastopi otrok so bili prežeti z ustvarjalnostjo, optimizmom, igrivostjo, iz njih je odsevala vzajemnost in pripadnost.