Z novimi izkušnjami nazaj k otrokom v igralnico

Skakanje po luah Espoo Finska

Vzgojiteljica Ajda Kores, ki se je udeležila izmenjave na Finskem (Epsoo), je svoje vtise strnila v naslednje misli: »Mesečna tema ob obisku je bilo človeško telo. V preteklih tednih je skupina obravnavala dihalni sistem, takrat so bila na vrsti prebavila, skupaj s vzgojiteljico in otroki smo izvedli eksperiment in plastični prikaz prebavil. Pri igri na prostem je bilo aktualno skakanje po lužah in ustvarjanje v blatni kuhinji, saj je deževalo. Vrtci so zelo digitalizirani, vsaka skupina ima svoj računalnik, pametni telefon, tablico in printer, vrtec ima aplikacijo, preko katere se starše obvešča kje lahko prevzamejo otroke.«

Več podrobnosti o izmenjavi štirih vzgojiteljic iz treh mariborskih vrtcev, ki so se v okviru projekta “Erasmus+ Learning to Play II” udeležile mobilnosti na Finskem, Švedskem, Avstriji in Španiji, lahko preberete na spletnih straneh Mestne občine Maribor.